Site Loader

Zachodni rynek wydawniczy charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem. Co roku pojawiają się nowe nazwiska, fascynujące oraz te nieudane debiuty – duża konkurencja wśród pisarzy i pisarek powoduje, że bardzo ciężko się wybić. Przy tym warto zwrócić uwagę na tych, którzy nie muszą się bać o rozpoznawalność, bo są znani wśród wydawców od lat. Jedną z takich osób jest Laurein Paige, amerykańska pisarka, która specjalizuje się w pisaniu powieści romantycznych i erotycznych. Autorka dotąd stworzyła ponad 30 różnych powieści (większość z nich okazała się hitami sprzedażowymi).

Jakość czy przyzwyczajenie?

Powieści erotyczne niezmiennie sprzedają się bardzo dobrze. Większość z reprezentantów tego gatunku nie może pochwalić się dobrą jakością czy stylową formą, jednak nie są to sprawy, które w powieściach erotycznych są najważniejsze. Takie historie mają być po prostu pikantne w treści, sprawić że czytelniczki na chwilę przeniosą się do inne rzeczywistości. To zazwyczaj opowieści niewymagające większego skupienia, które skupiają się głównie na relacji pomiędzy dwójką lub – często też – trójką bohaterów. Laurein Paige znana jest przede wszystkim z dwóch niezwykle popularnych cykli: Slay Quarter oraz Niegrzeczny duet. I choć niektóre z jej nowych książek nie sprzedają się tak dobrze, jak te wydane kilka lub kilkanaście lat temu, to Paige wciąż można uznać za królową powieści erotycznej i romansu. To osoba, która nie ma problemu z wydawaniem swoich kolejnych historii. Wydawcy dobrze znają jej nazwisko i są praktycznie pewni tego, że każda kolejna powieść wydana spod pióra Laurein Paige okaże się – większym lub mniejszym – bestsellerem.

Dla kogo to wszystko jest?

Trzeba przy tym zaznaczyć, że choć Paige jest w środowisku znana i lubiana to jej pisarstwo nie wyróżnia się niczym szczególnym. Autorka ma o tyle łatwo, że nie musi przebijać się już ze swoimi pomysłami jak początkujące autorki. Jej książki dobrze sprawdzą się jako upominek dla osób gustujących w romansach czy powieściach erotycznych, jednak na pewno nie zadowolą czytelników, którzy szukają w literaturze czegoś więcej. Z drugiej strony, każdy nowy cykl Laurein Paige wyróżnia się neutralnym stylem i szybkim tempem narracji. Te dwie rzeczy sprawiają, że powieści Paige czyta się dosłownie w parę godzin. Nie zajmują dużo czasu, nie są wymagające i nie zostają na długo w głowie. Ot, rozrywka na krótką chwilę odpoczynku lub na czas spędzony w podróży.

 

 

Post Author: Kacper